Głównej zawartości

Oprogramowanie do prowadzenia i zarządzania lakiernią proszkową

Lakiernia manager, oprogramowanie do zarządzania lakiernią

Kompleksowe zarządzanie lakiernią proszkową dzięki intuicyjnej aplikacji Lakiernia Manager

W skład systemu wchodzi: baza dostawców, baza farb, moduł magazynowy, moduł malowań, moduł statystyk, moduł dokumentów wydania WZ, moduł rejestracji zleceń z dodawaniem plików dokumentacji fotograficznej, moduł faktur w wersji polskiej jak i europejskiej, moduł zamówień na zakup z automatycznym generowaniem emaila, oraz rejestr ofert.
Aplikacja umożliwia prowadzenie magazynu farb wraz automatycznym numerowaniem poszczególnych kartonów z farbami.

Program Lakiernia Proszkowa, jest systemem wspomagającym prowadzenie lakierni.
W skład systemu wchodzi: baza dostawców, baza farb, moduł magazynowy, moduł malowań, moduł statystyk, moduł dokumentów wydania WZ, moduł rejestracji zleceń z dodawaniem plików dokumentacji fotograficznej, moduł faktur w wersji polskiej jak i europejskiej, moduł zamówień na zakup z automatycznym generowaniem emalia, oraz moduł użytkowników..

Aplikacja umożliwia prowadzenie magazynu farb wraz automatycznym numerowaniem poszczególnych kartonów z farbami. Dzięki numeracji jesteśmy w stanie dowolnym momencie określić ilość farby znajdującej się w wybranym kartonie.

„Lakiernia Proszkowa” wyposażona jest we wczesne informowanie o niskich stanach magazynowych, co umożliwi szybszą reakcję logistyczną, minimalizując przestój spowodowany oczekiwaniem na dostawę. Braki magazynowe są zaznaczanie poprzez kolorowanie farb o niskim stanie.

W czasie przyjęcia na magazyn, można wprowadzić cenę zakupu towaru, daje to możliwość porównania kształtowania się cen oraz negocjacje z dostawcą.

Proces malowania został maksymalnie uproszczony i sprowadza się do zaznaczenia  farb do pobierania a przy zakończeniu malowania wpisywania ilości zważonej farby po malowaniu.

System umożliwia prowadzenia na bieżąco statystyk z prowadzonych prac malowniczych, gdzie można zaznajomić się z wydajnością wykonania poszczególnych zleceń.

System został wyposażony w moduł wprowadzania zleceń, który umożliwia rejestrację zleceń wykonania usługi. Zlecenia mogą mieć kilka statusów dzięki którym można w prosty rozróżnić wykonane od do wykonania. Moduł zleceń został sprzęgnięty z modułem dokumentów wydania WZ. Dzięki połączeniu z modułem WZ nie ma potrzeby przepisywania poszczególnych pozycji z zlecenia a wystarczy kliknąć na „wypisz WZ na podstanie zlecenia”. Dodatkową funkcją jest możliwość łączenia plików z dokumentacją zlecenia. Jeśli przed przyjęciem zlecenia jest robiona dokumentacja fotograficzna to aplikacja umożliwia podłączenie plików do zlecenia. Funkcja ta daje możliwość szybkiego dotarcia do dokumentacji zlecenia. Pliki są przesyłane na wybrane miejsce w serwerze plików. Wszystkie pliki znajdują się w jednym katalogu którego nazwa jest numerem zlecenia.

Moduł zleceń produkcyjnych pozwala na prowadzenie dokumentacji historii każdego zlecenia. Do każdego zlecenia można przypisać dowolną ilość zdjęć lub innych plików związanych z zleceniem i w razie konieczność w łatwy i szybki sposób wrócić do dokumentacji historycznej zlecenia produkcyjnego. Pliki są przesyłane na wybrane miejsce w serwerze plików. Wszystkie pliki znajdują się w jednym katalogu którego nazwa jest numerem zlecenia.

Moduł zamówień na zakup. Program posiada możliwość tworzenia zamówień do dostawcy. Tworzony rejestr zamówień umożliwia pełną kontrolę nad zamówieniami. W znaczny sposób przyspiesza sam proces zamawiania dzięki automatycznej wysyłce zamówienia emailem, Tworzony jest email w szablonowym tekstem a samo zamówienie jest dołączane do emaila w postaci załącznika jako plik PDF.
Z modułem zamówień sprzężona została lista zapotrzebowania farb. Dzięki tej funkcji jedna osoba wpisuje zapotrzebowanie a inna osoba zajmująca się logistyką może tworzyć zamówienia u zatwierdzonych dostawców. System automatycznie informuje o pojawiających się zapotrzebowaniach.

W systemie wspomagania pracy lakierni wprowadzony został rejestr ofert. Dzięki rejestrowi ofert możliwe jest szybkie przygotowywanie ofert dla klientów. Oferty zawierają unikatowy numer automatycznie nadawany, który umożliwia w szybki sposób odszukanie w rejestrze. Prowadzone oferty umożliwiają w dowolnym momencie podgląd, wydruk i wysyłkę do klienta.


Aplikacja zawiera moduł fakturowy, który umożliwia wprowadzanie, prowadzenie oraz drukowanie faktur. Do poszczególnych faktur można wprowadzać znaczniku statusowe takie jak „zapłacona” „niezapłacona” „częściowo zapłacona” dzięki którym w łatwy sposób można przefiltrować informację z listy faktur. Moduł faktur umożliwia wydruk faktur w języku polskim, angielskim i polsko-anielskim.

Bezpieczeństwo w programie zapewnione jest przez system uprawnień dla poszczególnych użytkowników.


Główne funkcje:

 •     prowadzenie bazy farb proszkowych,
 •     prowadzenie bazy danych dostawców,
 •     magazyn farb z automatycznym nadawaniem numerowanie kartonów,
 •     obsługa procesu malowania,
 •     powiadamianie o brakach magazynowych (planowania zakupów),
 •     wyliczanie wydajności poszczególnych malowań,
 •     moduł fakturowania z graficzną prezentacją nie rozliczonych faktur,
 •     moduł dokumentów wydania WZ
 •     moduł zleceń produkcyjnych
 •     rejestr ofert
 •     moduł zamówień na zakup z automatycznym generowaniem w formie pliku PDF oraz wysyłką przez emaila
 •     praca w sieci lokalnej lub internetowej,
 •     niewielkie wymagania systemowe.

 

Pobierz wersję demo aplikacji:

Lakiernia proszkowa 32 bit

Lakiernia proszkowa 64 bit