Głównej zawartości

Rejestrator USB Tempod 30

Rejestrator USB serii Tempod 30 to urządzenie umożliwiające kontrolę temperatury w czasie transportu i przechowywania substancji wrażliwych na temperaturę. Posiada znacznik – przycisk do zapisu ważnych zdarzeń. Pozwala zachować kontrolę łańcucha chłodniczego.

 

Monitoring transportu produktów wrażliwych na temperaturę jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa, dlatego ważne jest aby kontrolować temperaturę w trakcie przewożenia. Dzięki zastosowaniu rejestratorów serii Tempod dostajemy możliwość kontroli łańcucha chłodniczego na wszystkich etapach transportu.

Zgodnie z art. 18 ust. 8 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, szczepionki powinny być transportowane i przechowywane z zachowaniem łańcucha chłodniczego oraz na zasadach określonych w przepisach prawa farmaceutycznego.

Tempod 30 - rozwiązania w transporcie

Szczególnie wrażliwe jest aby monitorować temperaturę przewożenia leków, szczepionek oraz żywność (nabiał, wędliny, owoce, warzywa).

Rejestrator temperatur Tempod 30 jest przeznaczony do stosowania w transporcie leków, szczepionek oraz żywność. Funkcja znacznika umożliwia zapisanie w pamięci urządzenia zdarzenia, które wymagają szczególnej uwagi. Daje to możliwość tworzenia statystyk dla różnych zakresów alarmowych, jest szczególnie istotne w przypadku produktów biofarmaceutycznych.

Rejestrator temperatur Tempod 30, podłączany do komputera za pomocą USB i wyposażony w czytelny wyświetlacz LCD.

Rejestrator Tempod 30 -Wyświetlacz LCD

Rejestrator współpracuje z programem do zarządzania danymi TempCentre, który umożliwia wglądu do warunków w jakich przewożony był towar.

Cechy rejestratora temperatury:

  • urządzenie kompaktowe i łatwe w obsłudze
  • wiele zakresów alarmowych poprawia stopień kontroli ryzyka
  • znacznik – przycisk do zapisu ważnych zdarzeń
  • zgodność z normami CE, FCC, RTCA-DO160G, IATA PI970 II, RoHS, WEEE
  • wymienna bateria

Rejestrator Tempod 30

Specyfikacja rejestratora temperatury Tempod 30:

Typ 

Wielokrotnego użytku

Czujnik 

Wewnętrzny NTC

Zakres pomiaru temperatury 

-30°C do +70°C

Dokładność pomiaru 

±0.3°C (-20°C…20°C)
±0.5°C (pozostały zakres)

Rozdzielczość pomiarowa 

±0,1°C

Pojemność pamięci 

28800 odczytów

Typ wyświetlacza 

LED

•OK(√), Alarm(x), znaczniki alarmów
•Status uruchomienia
•Temperaturowe statystyki (max, min, średnia)
•Poziom baterii
•Historyczne znaczniki

Żywotność baterii 

18 miesięcy

Interwał zapisu 

Programowalny od 10 sekund do 2 godzin

Zakres alarmowe 

Wysokiej i niskie temperatury/5 różnych zakresów alarmowania

Typ alarmu 

Pojedyncze zdarzenie/Alarm zbiorczy

Uruchomienie 

Ręczne włączanie/Automatyczne wyłączanie

Stopień bezpieczeństwa 

IP65

Rozmiar 

100 mm (D) x 40 mm (Sz) x 12 mm (W)

Masa 

ok. 48 g

Certyfikaty 

CE, FCC, RTCA-DO160G, IATA PI970 II, RoHS, WEEE

Kompatybilne oprogramowanie 

Oprogramowanie do zarządzania danymi TempCentre

Automatyczne generowanie  PDF 

Tak, szyfrowany PDF

Interfejs 

USB 2.0

Aplikacja TempCentre

 

Do zarządzania danymi z rejestratora służy darmowe oprogramowanie TempCentre.

TempCentre jest profesjonalnym, uniwersalnym programem opracowanym do odczytu i konfiguracji rejestratorów firmy TempSen. Umożliwia użytkownikom efektywne przeglądanie i analizę danych zebranych przez urządzenie w czasie transportu lub przechowywania. Różne sposoby przeglądania danych dają użytkownikowi możliwość intuicyjnego i wizualnie przejrzystego odczytu zgromadzonych danych. Ponadto program umożliwia dodawanie komentarzy oraz znaczników graficznych do raportu, na który składa się podsumowanie, wykres i wykaz danych. Pozwala to dokładnie określić ryzyko i dokładny czas w danym łańcuchu dostawy, co z kolei pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczących poprawy systemu kontroli jakości.

Parametry konfiguracyjne można zapisać jako profile - pliki przyśpieszające konfigurację rejestratorów z tej samej grupy, a te z kolei pozwalają na rejestrację większej liczby pomiarów w całym łańcuchu dostaw.

Ponadto TempCentre umożliwia eksport danych do programów Adobe PDF oraz Microsoft Excel, co ułatwia udostępnianie i przesyłanie danych między użytkownikami i zainteresowanymi stronami. Podłączany bezpośrednio do USB komputera.

Galeria