Głównej zawartości

Zdjęcie niskotemperaturowego rejestratora temperatury Tempod 90S

Ultra niskotemperaturowy rejestrator USB Tempod 90S to urządzenie umożliwiające kontrolę temperatury w czasie transportu i przechowywania substancji wrażliwych na temperaturę w szczególności szczepionek które wymagają temperatury przechowywania -80°C (np. szczepionka na COVID). Pozwala zachować kontrolę łańcucha chłodniczego w suchym lodzie.

 
Monitoring transportu produktów wrażliwych na temperaturę jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa, dlatego ważne jest aby kontrolować temperaturę w trakcie przewożenia. Dzięki zastosowaniu rejestratorów serii Tempod dostajemy możliwość kontroli łańcucha chłodniczego na wszystkich etapach transportu.

Zgodnie z art. 18 ust. 8 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, szczepionki powinny być transportowane i przechowywane z zachowaniem łańcucha chłodniczego oraz na zasadach określonych w przepisach prawa farmaceutycznego.

Tempod 30 - rozwiązania w transporcie

Ultra niskotemperaturowy jednorazowy rejestrator temperatury może pracować i wykonywać pomiary w temperaturze -90°C przez okres do 30 dni !

Nisko temperaturowe rejestratory są przeznaczone do pracy w suchym lodzie i pomiaru bardzo niskich temperaturach, szczególnie wrażliwe jest aby monitorować temperaturę przewożenia leków, szczepionek oraz inne komponenty farmaceutyczne.

Rejestrator temperatur Tempod 90S jest przeznaczony do stosowania w suchym lodzie w trakcie transportu leków, szczepionek (szczepionka na COVID) oraz komponentów żywność (bakterie jogurtowe). Funkcja znacznika umożliwia zapisanie w pamięci urządzenia zdarzenia, które wymagają szczególnej uwagi. Daje to możliwość tworzenia statystyk dla różnych zakresów alarmowych, jest szczególnie istotne w przypadku produktów biofarmaceutycznych.

Rejestrator temperatur Tempod 90S, podłączany do komputera za pomocą USB i wyposażony w czytelny wyświetlacz LCD.

Rejestrator Tempod 30 -Wyświetlacz LCD

Rejestrator współpracuje z programem do zarządzania danymi TempCentre, który umożliwia wglądu do warunków w jakich przewożony był towar.

Cechy rejestratora temperatury:

  • praca w ultra niskich temperaturach
  • praca w suchym lodzie
  • urządzenie kompaktowe i łatwe w obsłudze
  • wiele zakresów alarmowych poprawia stopień kontroli ryzyka
  • znacznik – przycisk do zapisu ważnych zdarzeń
  • zgodność z normami CE, RTCA-DO160G, IATA PI970 II 

 

Specyfikacja rejestratora temperatury Tempod 90S:

Typ 

Jednorazowy

Czujnik temperatury 

Wewnętrzny RTD

Zakres pomiaru temperatury 

-90°C...70°C (-130°F...158°F)

Dokładność pomiaru 

±0.7°C (-90°C…-30°C)
±0.5°C (-30°C …30°)
±0.7°C (30°C …70°C)

Rozdzielczość pomiarowa 

0.1°C / °F

Uruchomienie

Ręczne włączanie/Automatyczne wyłączanie

Pojemność pamięci 

28800 odczytów

Interwał zapisu

Programowalny od 1 minuty do 2 godzin

Typ logowania

Starty & Stop

Zakres alarmowe

Wysoki i niski alarm/5 różnych zakresów alarmowania

Bateria

3.6V lithium bateria

Czas działania

30 dni (interwał zapisu >=  5 minut) 

Czas przechowywania

24 miesięcy

Typ wyświetlacza 

LED

•OK(√), Alarm(x), znaczniki alarmów
•Status uruchomienia
•Temperaturowe statystyki (max, min, średnia)
•Poziom baterii
•Historyczne znaczniki

Przyciski

Start/Stop/Pogląd/Zaznacz wartość

Stopień bezpieczeństwa

IP65

Współpraca z systemami operacyjnymi 

Windows 7/8/10 MacOS, Linux

Rozmiar 

100 mm (D) x 40 mm (Sz) x 12 mm (W)

Masa 

ok. 68 g

Certyfikaty 

CE, RTCA-DO160G, IATA PI970 II

Kompatybilne oprogramowanie 

Oprogramowanie do zarządzania danymi TempCentre

Automatyczne generowanie  PDF 

Tak, szyfrowany PDF plus nieobrobione dane (RAW)

Aplikacja TempCentre

 

Do zarządzania danymi z rejestratora służy darmowe oprogramowanie TempCentre.

TempCentre jest profesjonalnym, uniwersalnym programem opracowanym do odczytu i konfiguracji rejestratorów firmy TempSen. Umożliwia użytkownikom efektywne przeglądanie i analizę danych zebranych przez urządzenie w czasie transportu lub przechowywania. Różne sposoby przeglądania danych dają użytkownikowi możliwość intuicyjnego i wizualnie przejrzystego odczytu zgromadzonych danych. Ponadto program umożliwia dodawanie komentarzy oraz znaczników graficznych do raportu, na który składa się podsumowanie, wykres i wykaz danych. Pozwala to dokładnie określić ryzyko i dokładny czas w danym łańcuchu dostawy, co z kolei pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczących poprawy systemu kontroli jakości.

Parametry konfiguracyjne można zapisać jako profile - pliki przyśpieszające konfigurację rejestratorów z tej samej grupy, a te z kolei pozwalają na rejestrację większej liczby pomiarów w całym łańcuchu dostaw.

Ponadto TempCentre umożliwia eksport danych do programów Adobe PDF oraz Microsoft Excel, co ułatwia udostępnianie i przesyłanie danych między użytkownikami i zainteresowanymi stronami. Podłączany bezpośrednio do USB komputera.

Galeria